45 نفر مددجویان جرائم غیر عمد استان در فروردین ماه از زندان آزاد شدند. 1394/2/15

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان گیلان تعداد 45 نفر از مددجویان جرائم غیر عمد استان در فروردین ماه از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده های خویش باز گشتند. از این تعداد 6 نفر مربوط به حوادث و سوانح رانندگی ،31 نفر مربوط به جرائم مالی (غیر کلاهبرداری)،8 نفر مربوط به مهریه و نفقه می باشند.

میزان کل محکومیت این 45 نفر مبلغی بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون تومان بوده که از این مبلغ دویست وچهل میلیون تومان توسط خانواده های مددجویان و سیصد وهفتاد میلیون تومان نیز از طریق گذشت رضایتمندانه شکات تامین گردیده است.ستاد دیه نیزمبلغ هشتصدو چهل میلیون تومان  و همچنین صندوق تامین خسارت مبلغ یکصد میلیون تومان برای آزادی این 45 نفر اختصاص داده اند.

طبق آماری که در پایان فروردین ماه از زندانهای استان بدست آمده است تعداد 380 نفر از مددجویان جرائم غیر عمد در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند که از این تعداد 269نفر مربوط به جرائم مالی (غیر عمد وغیر کلاهبرداری) بوده که حدود 70 درصد از کل محکومین جرائم غیر عمد زندانهای استان را شامل میگردد. این افراد اکثرا به دلیل عدم آشنایی با قوانین چک وسفته و استفاده بدون پشتوانه مالی از این گونه ابزارها در زندان تحمل حبس می نمایند .بعد از جرائم مالی ،تصادفات رانندگی(حوادث منجر به جرح و فوت) ، مهریه ونفقه ،حوادث و قتل های شبه عمد و حوادث کارگاهی به ترتیب بیشترین تعداد آمار زندانیان جرائم غیر عمد استان را شامل میشوند.

روابط عمومی ستاد دیه ضمن تشکر از مردم خیر ونیکوکار استان گیلان خواست به مناسبت ایام پر خیر و برکت ماه رجب و همچنین ماه شعبان و ماه مبارک رمضان همچنان گذشته یاری گر مددجویان جرائم غیر عمد استان بوده وبا کمک های نیکوکارانه خود زمینه آزادی این گونه مددجویان را فراهم آورند.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه استان گیلان می باشد. طراحی و اجرا: شرکت توسعه زیرساخت آدان