مدیر نمایندگی ستاد دیه مهمان برنامه ماه بهشت 1399/2/12

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان گیلان؛ علیرضا یزدانی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان  در ابتدا این برنامه  از خیرین و نیکوکارن و نهاد ها و دستگاهای دولتی و غیر دولتی و صنایع استان که سال گذشته با کمک های خود زمینه آزادی مددجویان جرائم غیر عمد استان  را فراهم نمودند تقدیر و تشکر نمود .

وی در ادامه گفت خوشبختانه هر ساله شاهد همت بیشتر و تلاش مضاعف خیرین و نیکوکاران به عنوان یاوران ستاد دیه استان گیلان هستیم تا جایی که سال گذشته زمینه آزادی ۴۱۱ مددجو محکوم جرائم غیر عمد  در بند به همت این خیرین و نیکوکاران فراهم گردید.

وی با تاکید بر مهمترین وظیفه و رسالت ستاد دیه در زمینه پیشگیری گفت : همه کسانی که در جامعه دارای مسئولیت هستیم باید همت نموده تا بتوانیم با فرهنگ سازی و تبلیغات مناسب زمینه آگاه سازی مردم را در زمینه جرائم غیر عمد را فراهم آورده و باعث جلو گیری از ورود ناخواسته این دست از انسانها به زندانها شویم.
یزدانی افزود :ستاد دیه بعنوان بزرگترین متولی آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در جهت اصلاح قوانین مرتبط  در کنار دستگاه قانونگذار و همچنین قوه قضائیه در زمینه پیشگیری و جلوگیری از ورود ناخواسته اینگونه جرائم تلاش می نماید .
وی در ادامه پیرامون ستاد دیه و تاریخچه این ستاد مردمی گفت : این ستاد به همت شهید والامقام سید اسد الله لاجوردی در سال ۱۳۶۹ تاسیس و از سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد  به صورت رسمی آغاز نمود و تا امروز توانسته زمینه آزادی بسیاری از محکومین مالی جرائم غیر عمد را از زندان فراهم نمایند .
علیرضا یزدانی نقش صدا وسیما را بعنوان بزرگترین رسانه  در زمینه پیشگیری از وقوع اینگونه جرائم بسیار موثر عنوان و ادامه داد : بسیاری از مددجویان به دلیل عدم آگاهی از نکات پیشگیری هم اکنون در بند هستند افرادی که بدون توجه به نکات ایمنی و عدم آگاهی های حقوقی به صورت ناخواسته محکوم و روانه زندان شده اند .
وی در پایان از برگزاری جشن های گلریزان به صورت غیر حضوری در کل استان  به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد و از همشهریان و خیرین درخواست نمود تا کمک های نقدی خود را به صورت غیر حضوری  به حساب ستاد دیه استان گیلان نزد بانک تجارت به شماره  ۰۸۰۰۲۰۹۹۰۰و بانک ملی به شماره ۰۱۰۵۴۵۱۶۱۷۰۰۶ و یا شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۵۱۶۴۹۸واریز نموده تا بتوانیم در سال جاری  زمینه آزادی همه ی محکومین جرائم غیر عمد را فراهم آوریم .

گفتنی است این برنامه تلویزیونی هر روز قبل از افطار به صورت زنده از شبکه استانی گیلان شبکه باران پخش میگردد .در این برنامه  هر شب ضمن دعوت از یک خیرو نیکوکار استان  تصاویر ضبط شده ای از زندانیان فعلی و همچنین زندانیان آزاد شده سال گذشته که با کمک خیرین از زندان آزاد شده اند پخش میگردد.در مدت شش شب پخش این برنامه، خیرین حاضر در برنامه زمینه آزادی ۳۰ زندانی جرایم غیر عمد استان را فراهم آورده اند.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه استان گیلان می باشد. طراحی و اجرا: شرکت توسعه زیرساخت آدان